Згадати про Леоніда Ковальчука можна і в кабінеті-музеї

15-го березня 2017-го колишньому ректору Тернопільського державного медичного університету Леоніду Якимовичу Ковальчуку виповнилося б 70 років. Він пішов з життя 1-го жовтня 2014-го. Українська медична спільнота зазнала вагомої втрати, адже талановитий хірург, доктор медичних наук, видатний реформатор охорони здоров’я, член-кореспондент Академії медичних наук України Леонід Ковальчук був, без жодного перебільшення, відомий всій країні.

15-го березня 2017-го, у день його народження, відбулась третя церемонія нагородження орденом «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ» імені академіка Леоніда Ковальчука. І цього ж дня на кафедрі госпітальної хірургії № 1 Тернопільского державного медичного університету імені І. Горбачевського, у центрі малоінвазивної хірургії Тернопільської університетської лікарні, було урочисто відкрито кабінет-музей Леоніда Ковальчука.

Дещо з історії – кафедра госпітальної хірургії почала працювати у 1958-ому році на базі хірургічного, нейрохірургічного та ортопедично-травматологічного відділень тоді ще обласної лікарні. А у 2014-2016 роках лікувальний підрозділ отримав нову назву і статус. Тепер це кафедра хірургії №1 з урологією та малоінвазивною хірургією імені професора Л.Я. Ковальчука. І очолює її у Тернопільській університетській лікарні учень хірурга Ковальчука – професор Анатолій Беденюк.

Саме колектив цієї кафедри створив кабінет-музей і 15-го березня він був відкритий. У його експозиції широко і цікаво представлені різноманітні фотосвідчення і документи, безпосередньо пов’язані з професійно-життєвим шляхом лікаря і науковця Ковальчука – підручники, посібники, монографії, написані ним, його дипломи, сертифікати, посвідчення та патенти на численні винаходи, оригінали кандидатської та докторської дисертацій, нагороди, якими він був відзначений. У розмаїтті документів і публікацій відвідувачам допоможе визначитись спеціальний бібліографічний довідник. До речі, у музеї встановлено і домашній робочий стіл академіка, за яким він працював. Цікаво, що на столі з точністю відтворено творчий порядок, що дотримувався господарем. А робоча атмосфера операційного столу, за яким оперував та навчав фаху своїх учнів хірург Ковальчук, зафіксована на світлинах.

На відкриття кабінету-музею, вшанувати пам’ять Леоніда Ковальчука прийшли його учні, колеги-лікарі, друзі, рідні люди, священнослужителі. Зокрема, з музеєм ознайомився й гість з Києва, професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету імені О. Богомольця, президент Асоціації анестезіологів України, кавалер ордена «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ» Сергій Дубров. А голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук висловив переконання, що кабінет-музей стане місцем навчання і прикладом служіння людям для молодих і майбутніх лікарів.

Кабінет-музей Леоніда Ковальчука освятив голова Нагородної ради ордена «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ», архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький УПЦ КП Владика Нестор. Кабінет-музей професора Леоніда Ковальчука завжди можуть відвідати ті, хто хоче про нього згадати…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *