Країни Балтії закликають НАТО посилити присутність в регіоні

Латвія, Литва та Естонія виступають за розробку до червневого саміту НАТО механізму тривалої, розширеної і істотної присутності союзників по НАТО, достатнього для “стримування будь-якого виду агресивних дій” з боку Росії.
Як заявив після наради міністрів закордонних справ країн – членів НАТО глава МЗС Латвії Едгар Рінкевичс, на переговорах розглядається не створення в Балтійському регіоні постійних баз НАТО, а питання про підготовку до Варшавського саміту НАТО рішення, яке гарантувало б достатній механізм стримування. За це виступають і інші країни східного флангу НАТО, наприклад, Польща та Румунія.
“Це означає більш розширену, ще більшу присутність союзників по НАТО без певних встановлених термінів. У наших інтересах зараз не стилістичне обговорення тієї чи іншої фрази, як все це назвати, а реальна присутність союзників. Триває робота над конкретними питаннями, але я бачив, що колеги і на східному, і на південному фланзі сповнені рішучості зробити все, щоб це подовжити присутність НАТО в Балтії, Польщі, або на так званому Східному фланзі, і щоб воно було достатнім “, – сказав Рінкевічус.
Ці питання планують обговорити і посли країн НАТО, і міністри оборони, і військові експерти. Глава МЗС Латвії також звертає увагу на те, що союзники схвалюють рішучість Латвії збільшити оборонний бюджет до 2% ВВП. “Це знімає певну напругу”, – зазначив він.

Джерело: intvua.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *